Home
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Zaloguj
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Cuxa Pensjonariusz
|
Wysłany:
Nie 20:11, 22 Maj 2011 |
|
|
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 58 Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
|
INFORMACJE PODSTAWOWE
Imię: Sugar's Pride
Zdrobnienia: Suggy , Pride
Płeć: ogier
Wiek: 15 lat
Rasa: pełna krew angielska (xx)
Matka: *Sonador
Ojciec: [*] *White Fox
Maść: gniada
Wysokość: 167 cm
Obwód klatki piersiowej: 198 cm
Obwód nadpięcia: 20,5 cm
INFORMACJE DODATKOWE
Właściciel: Ev
Poprzedni właściciel: Misiaczek
W Rysualu od: 24 czerwca 2010 r.
Kondycja: bdb
Zdrowie: tutaj
UŻYTKOWOŚĆ
Predyspozycje: wyścigi, wkkw
Umiejętności: wyścigi długo i krótkodystansowe, wyścigi płotowe
Ujeżdżony: tak
Zajeżdżony w wieku: 2,5 lat
Poziom ujeżdżenia: L z elementami P
Znane elementy ujeżdżenia:
-żucie z ręki
-chody robocze i pośrednie
-wolty o średnicy 8m w stępie i kłusie, 15m w galopie
-wydłużanie i skracanie wykroku w każdym chodzie
Potęga skoku luzem: 120 cm
Potęga skoku pod jeźdźcem: -
Poziom konkursów: -
HODOWLA
Bonitacja: -
Próba dzielności:
Stanówka: nie
POTOMSTWO:
brak
RODZEŃSTWO:
OSIĄGNIĘCIA
Liczba osiągnięć: 10
Pierwsza gwiazdka (data): 3.09.2011r.
DOKUMENTY
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
TRENINGI
Źrebakowe
Odsadzanie
Nauka chodzenia na kantarku i uwiązie
Lonża i inne
Pierwsza lonża
29.08-05.09.2010 - lonże
Lonża i zapoznanie
Lonża na rozruszanie kości
Zapoznanie z ogierem, praca na dwóch lonżach, nauka prezentacji
Wyścigi
Pierwsze wejście do bramki startowej i cwał
Krótki trening na torze i postanowienie ćwiczeń
Teren kondycyjny vol. 1
Starty z bramek
Teren kondycyjny vol. 2
Pierwsze mierzenie czasu
Trening kondycyjny vol. 3
Trening z Zenyattą
Trening z Demonem i Zenyattą
Skrót z pracy na torze (i nie tylko - treningi "ujeżdżeniowe", tereny kondycyjne) z ostatnich dwóch lat
Jazdy
Praca na ujeżdżalni (praca na kołach) + wyjazd w teren - galopy kondycyjne, teren wytrzymałościowy
OPIS
Stary (Misiaczek):
Charakter, zachowanie: Sugar to nieznośny ogier, złośliwy, wścipski i zawsze ma nadmiar energii. Kopia swojej babci plus jeszcze płynie w nim krew *Bernadriniego! Uważa się za przywudce stada i nie da sobie podskoczyć. W stosunku do ludzi też jest agresywny ale można sobie z nim poradzić. Przy szyszczeniu gryzie i wymachuje nogami, jeden uwiąz żeby go przywiązać do czyszczenia i siodłania nie wystarcza. Pod siodłem uwielbia brykać i stawać dęby. Jego zajeżdżanie było nie lada wyzwaniem, ale udało się. Jedyny koń z jakim się dogaduje to Litek, a jedyną osobą w stosunku do której jest grzeczny i posłuszny jestem ja.
Zawody: Przed wejściem do starboksów jest podekscytowany tłumem koni i ludzi, jest wściekły i najlepiej by wszystkich zjadł. W startboksie zazwyczaj tupie nogą i chce już ruszać na przód. Gdy bramki się otworzą rusza ile sił w nogach, jego starty są mocne i szybkie. Stara się cały dystans utrzymać na prowadzeniu, jeżeli jakiś koń go zaczyna doganiać to czasami zaczyna wariować, nie zawsze ale zdaża mu się, że prubóje strzelić baranka co zwalnia jego tempo, stara się nadrabiać jednak nie zawsze mu się już to udaje. Sugar's Pride ma ogromną duszę walki.
Treningi: Jak to Sugar, idzie spokojnie dopóki mu coś nie podpasuje, powodem jego wygłupów, stawania dępów itd może być nawet motyl, który przeleciał mu przed nosem. Trzeba być na nim bardzo czujnym bo w każdej chwili może się coś wydażyć. Jest nieprzewidywalny. W start boksie jest raczej spokojny, jego starty są tak samo szybke i mocne jak na zawodach, jednak jak nie biegnie z nim koń nie daje z siebie tyle wtedy kiedy na horyzoncie pojawia się przeciwnik. Na lonży jest grzeczniutki.
Aktualny:
Rodowód: Sugar's Pride ma w sobie bardzo ciekawą krew. Jest połączeniem dwóch interesujących linii.
*White Fox to ogier o niesamowitej maści albino, który sprawdzał się nie tylko w wyścigach, ale także w ujeżdżeniu. Jego matka, wirtualna *Sonte Wakazashi górowała w wyścigach krótkodystansowych, zaś ojciec, również wirutalny *Michel La Tonika biegał na praktycznie każdym dystansie. Co ciekawe, trzecia matka ze strony dziadka, *Nemezis, walczyła nie tylko na torze wyścigowym, ale także mierzyła się z sukcesami z innymi końmi w WKKW.
*Sonador to ciągle rozwijająca swą karierę klacz, która aktualnie wojuje wyścigi na dystansach krótkich i średnich. Jej matka, *Ruffian's Pride, jest niemalże legendą Rysuala, o wielu tytułach, która cechowała się dobrym typem i wszechstronnością (starty w WKKW, wyścigach, ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody). Matka sławnej babki, *Hatynka, była jedną z pierwszych folblutek podbijających RTWK, która także potem popisywała się na czworobokach, parcourach i torach crossowych z dobrymi wynikami. Ojciec wspomnianej wcześniej bohaterki to wirtualny Nero Gengare, którego matka, *Michel Wakizashi to pełna siostra ogiera *White Fox. Wracając jednak do ojca Sonador - jest nim *Bernardini Barbaro, który takze jako jeden z pierwszych zdobywał tory RTWK, a także startował w rajdach i skokach przez przeszkody.
Sugar's Pride łączy w sobie staminę, szybkość, wytrzymałość oraz dzielność.
Charakter: Jest to wybuchowy, często agresywny, taranujący, mający swoje zdanie ogier. Bardzo mocno afiszuje swoje poglądy i emocje. Dominujący, silnie reagujący na obecność klaczy przez co ma problemy ze skupieniem. Ma minimalny (o ile w ogóle ma) szacunek do człowieka. Ciężko mu pomyśleć, zastanowić się, on po prostu idzie na żywioł. Jest pełen ducha walki, można by powiedzieć, że jest w nim "ogień". Z pewnością walczyłby do upadłego, nie poddając się mimo bólu. Baardzo ambitny. Wieczny, niepoprawnie entuzjastyczny optymista. Ciężko go zdemotywować porażkami. To taki trochę narcyz, przekonany o swojej aż nadtej wartości. Czasami wydaje mi się cholernie głupiutkim koniem, jednakże za dużo razu wyprowadzał mnie z błędu, bym mogła coś takiego stwierdzić.
Podczas oporządzania: Może kopnąć lub ugryźć, jest nerwowy, w pobliżu klaczy wierci się, wchodzi na człowieka, kompletnie nie zwraca na niego uwagi. Gdy ma dobre dni, to po prostu są takie jego małe narowy, że próbuje skubnąć lub sięgnąć kopytem. Jest z reguły grzeczny. Jest bardzo karny.
Treningi: W sterylnym, niezakłóconym niczym wyimaginowanym układzie jest to zrównoważony, spokojny, zasłuchany koń. W rzeczywistości bardzo łatwo go rozproszyć, jest bardzo czuły, mocno reagujący na zmiany w otoczeniu. Wymaga konsekwentnego i zdecydowanego postępowania. Czasami potrzeba na niego "silnej ręki", bo bardzo szybka zaczyna lekceważyć jeźdźca. Jest za to bardzo karny, wbrew pozorom inteligentny i szybko łapiący.
Na lonży, gdy nie ma za dużo rozpraszających czynników jest grzeczny, reaguje poprawnie i szybko na sygnały. Oczywiście chętniej idzie do przodu, przejścia w dół są zawsze mozolniejsze, ale jest to koń zdecydowanie zasłuchany i bystry.
Na treningach wyścigowych potrzebuje mieć cel odniesienia. Samotne treningi są 50% z tego, co może z siebie dać. On potrzebuje ducha rywalizacji, by dać z siebie więcej. Szybko się nudzi, szybko podłapuje schematy. Potrzebuje urozmaiceń.
Zawody: Jest aktywnym wulkanem, na którego poruszenie może wpłynąć choćby powiew wiatru. Jest niezrównoważony, nieprzewidywalny. Ciężko stwierdzić, co za chwilę wymyśli. Wymaga mocnych nerwów i dobrego jeźdźca. Jednakże charakter zawodów, atmosfera, wpływa na niego dobrze - to typ popisywacza. Uwielbia to. Jednakże w wyścigach jego bryki, wierzganie i inne zachowania typu "Spójrzcie, jaki jestem niepoko... o kurrr, co ten kon robi przede mną!?". Często niestety daje się rozproszyć, przez co niestety traci cenny czas. Jednakże jest to do zrobienia - na wszystko jest sposób. Koń musi być prowadzony w środku stawki - jak jest liderem nie ma tego ducha walki, jak jest na końcu stawki nie zawsze da radę się z tego wyplątać. Jego pozycja w wyścigach jest zdecydowanie w środku stawki. To najdogodniejsze miejsce dla niego.
Eksterier: Bardzo ciekawie umaszczony koń. Poza tym bardzo dobrze zbudowany, harmonijny ogier. Ramowy, wysoki, szlachetny.
Głowa prosta, szlachetna, oko duże, lśniące, o bystrym wyrazie. Szyja jak na folbluta nie jest wcale zbyt nisko osadzona - długa, prosta, umięśniona. Klatka piersiowa głęboka i dosyć szeroka. Łopatka długa i skośna - gwarantuje to długi wykrok i dobry chód. Wyraźnie zaznaczony kłąb, dobrze związana, niezbyt długa kłoda. Zad mocny, rozbudowany, dobrze umięśniony. Nogi długie, suche.
Chody: Stęp zależnie od sytuacji - w czasie podniecenia jest krótki, szybki, nieregularny. Zazwyczaj jednak o długim wykroku, przekraczający spokojnie o dwa kopyta, rytmiczny. Kłus wydajny, elastyczny, oczywiście pozbawiony ozdobników jak u araba lub konia andaluzyjskiego, jednakże posiadający swoją elegancję; typowo od łopatki. W momentach, gdy popisuje się przed klaczami chód ten oczywiście zyskuje na efektywności, koń ma momenty "zawieszenia" w powietrzu, wyrzuca efektownie nadgarstki. Galop albo szybki, zagarniający dużo ziemi, płaski albo okrągły, o krótszym wykroku, z przedziwnie mocnym zaangażowaniem przednich i tylnych nóg.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Cuxa dnia Wto 11:10, 01 Lis 2011, w całości zmieniany 9 razy |
|
|
|
|
Cuxa Pensjonariusz
|
Wysłany:
Nie 20:12, 22 Maj 2011 |
|
|
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 58 Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
|
ODMIANY:
Post został pochwalony 0 razy |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
|
|